Джгут SWAT

     Гумовий джгут  SWAT виконаний з еластичного  матеріалу і поєднує в собі відразу три предмети: Турнікет, Еластичний Бинт і Пов’язку,що тисне.

Турнікет SWAT був розроблений для груп швидкого реагування і Загонів Спеціального Призначення — одним словом, людей, у яких досить часто трапляються поранення, від яких залежить їхнє життя. Такі групи працюють в середовищі з високою ймовірністю проникаючого поранення і, згідно зі статистикою, дві третини з подібних поранень ведуть до смертельного результату, якщо кровотечу вчасно не зупинити. Саме для запобігання цьому служить SWAT.

Повна його назва — SWAT-Tourniquet — розшифровується як «Stretch-Wrap-And-Tuck», що перекладається як «Розтягни, Оберни, Підіткни, Підгорни».

Унікальний і універсальний

На відміну від інших турнікетів, турнікет SWAT зроблений не з високоміцного ременя, а з гнучкого довгого стрейч-пояса. Завдяки еластичності матеріалу, турнікет SWAT може розтягуватися — в цьому плані він схожий з традиційними медичними джгутами типу Есмарха або Бубнова (Альфа).

Велика довжина дозволяє обернути турнікет СВАТ навколо рани кілька разів, повністю перекривши потік крові з усіх боків. При цьому, на відміну від ременевих турнікетів з аплікатором тиску (закручується палицею), завдяки ширині і еластичному обхвату кінцівки турнікет СВАТ не травмує м’язи і тканини. По ширині турнікет СВАТ перевищує традиційні ремені-турнікети в кілька разів, що позначається на оптимізації сили тиску (не можна перетягнути рану занадто сильно, пошкодивши тканини і зашкодивши пацієнту).
Також на ньому є спеціальне маркування у вигляді овалів і прямокутників, які (в залежності від місця накладення) повинні бути розтягнуті до кіл і квадратів, щоб успішно запобігти крововтрату.

Три в одному

По суті, турнікет SWAT поєднує в собі відразу три предмети: Турнікет, Еластичний Бинт і тиснучу пов’язку . Наприклад, він може бути використаний як додатковий перев’язувальний засіб — забинтуйте рану звичайним бинтом, а потім закріпіть турнікетом СВАТ. У ситуаціях з розтягуванням або вивихом турнікет СВАТ теж може допомогти — він міцно зафіксує пошкоджену кінцівку, не дозволить їй ворушитися. Подібне працює і в разі переломів — щільний обхват кінцівки допоможе зберегти рану нерухомою (в тому числі при переломі тазу).
Турнікет SWAT сертифікований за міжнародним стандартом ISO 9001 і зареєстрований в FDA (US Food and Drug Administration — Міністерство США  харчових продуктів і медикаментів . Він простий і зручний в обігу, компактний і легкий (~ 100 грам), не схильний до різних температурних впливів (працює і в спеку, і в холод, робочий діапазон від -53 ° C до + 82 ° C) і не містить латексу (не викликає алергії). Його ефективність підтверджена численними звітами польових лікарів і парамедиків. Деякі фотозвіти можна знайти на офіційному сайті виробника.