Опіки та пантенол.

Чому НЕ МОЖНА наносити пантенол на опіки.
Давайте детально подивимося на склад цього засобу.
Отже:

1. Основна речовина — Декспантенол — провітамін B₅, похідна форма і спиртовий аналог пантотенової кислоти. У процесі метаболізму в організмі декспантенол окислюється до пантотенової кислоти, що має регенеруючу, дерматопротекторну дію.

Допоміжні речовини:
1. Спирт цетостеариловий (тип А) эмульгирований — сприяє однорідності розчину.
2. Макроголгліцерол кокоат — поверхнево-активна речовина, регулює піноутворення
3. Метилпарабен (Е218) — консервант
4. Пропиленгликоль — розчинник, має бактерицидні властивості
5. Калия дигидрофосфат -регулює кислотність середовища
6. Натрій фосфат додекагідрат — допоміжна речовина
7. Вода очищенна
8. Тетрафторетан — забезпечує холод
Отже декспантенол відновлює шкіру. Так! Бінго! Так і написанр на упаковці — РАНОЗАГОЮЮЧИЙ ЗАСІБ!!!! Там не написано протиопіковий! Рана починає загоююватися приблизно з 5-го дня, а іноді і пізніше. Тому доцільно використовувати пантенол лише з 5-го дня.

Спирт цетостеариловий — використовують у виробництві кремів і мазей та в косметиці як загусник (збільшення в’язкості емульсій підвищує їх стабільність). Це вже дуже і дуже діє негативно на опікову рану!!!
Такий спирт не є токсичним, але відомі несприятливі реакції (контактна кропив’янка та реакції гіперчутливості). Несумісний із сильними окиснювачами і кислотами.
Інші допоміжні речовини не потребують коментарів, за виключенням води та тетрафторетану. Якби в цьому чудо засобі були присутні лише дві речовини — вода та тетрафторетан то він би дійсно називався спрей протиопіковий.

Для будь-якого опіку нам потрібно рану зволодити і охолодити. І все. Нажаль пантенол не робить ні перше, ні друге.

І на останок. Без хімії, лише фізика. Наносячи на рану, гарячу рану, пантенол, ви перекриваєте єдиний вірний шлях для охолодження цієї рани. Їй немає куди віддавати тепло, лише всередину, поглиблюючи опік.