Аптечки IFAK. (військова аптечка, аптечка для учасників АТО)

3dbd12773b0eНа цю статтю мене наштовхнули безліч розмов про аптечки для солдатів  АТО. Довкола цієї теми дуже багато суперечок.
Отже, не буду розписувати чим як користуватися- просто зупинюся на складі цієї аптечки НА МІЙ ПОГЛЯД!!!
Отже перше — це жгут! Combat Tourniquet (CAT) —хороший, але  є кращі, — наприклад SOF Tactical Tourniquet. Зауважте, їх потрібно ДВА!
Друге — бандажі, улюбленець солдатів ізраїльський бандаж, — непоганий, але є набагато кращі варіанти, — наприклад Olaes bandage i Blast bandage. По одному має бути, або хоча б Olaes bandage.
Третє — пластирі для пневмотораксу — оклюзійні пластирі. Оклюзію можна виконати і за допомогою Olaes bandage чи Blast bandage, але краще мати потужний пластир, такий як, наприклад, Nightingale dressing, Halo, HyFin тощо. Їх необхідно 2!!! Є також платирі, де в 1 упаковці маємо 2 пластирі (Halo).
Четверте — голки для декомпресії пневмотораксу — штука класна, коли хоч хтось, хто поряд, вміє нею користуватися.
П’яте — Ножниці — не всякі тактичні ножі, фінки, викидалки, а ножниці Лістера (Есмарха), з тупою нижньою браншою.
Шосте — ГЕМОСТАТИЧНІ ЗАСОБИ —  Целокс порошок чи Целокс в аплікаторі. Непогано, але є кращі. Якшо говорити про гемостатики — то найкраще QuikClot в бинтах — і НЕ МОТАТИСЯ, А ТАМПОНУВАТИ РАНУ!
Сьоме — НАРКОТИЧНІ АНАЛЬГЕТИКИ (ЗНЕБОЛЮВАЛЬНІ ЗАСОБИ) типу БУТОРФАНОЛА ТАРТРАТ чи НАЛБУФІН чи МОРФІНУ ГІДРОХЛОРИД. ЇХ НЕМОЖНА КЛАСТИ В АПТЕЧКУ!!! НЕМОЖНА І НЕПОТРІБНО!!!! Знаю — зараз всі люди скажуть, — а як же БОЛЬОВИЙ ШОК??? — а ви книжки почитайте — такого виду шоку НЕМАЄ. Шок — це зниження артеріального тиску, а через біль — тиск не падає!!! ВІД болю ще ніхто не вмер!!!! А от після введення наркоти — людина може зайти в кому і не вийти, або втратити свідомість і тоді помре через опускання (западіння) язику. В АМА (автомобільна аптечка) є буторфанол — так є, тому в нас така велика смертність на дорогах. В європейських аптечках взагалі немає препаратів.
Восьме — БАЖАНО мати ПОВІТРОВІД потрібного, тобто вашого розміру. В кожного він має бути свій.
Наче все. Нехочу ні сперичатися, ні вести дискусії. Мій пост маю міцну основу — мій досвід. А далі вирішувати вам. Дякую.

 

 

АВТОР:Вус Ярослав