Гіпертермія

Гіпертермія — стан, при якому температура тіла людини вища за 37°С. Вона виникає, коли утворене в організмі тепло не встигає виходити за його межі, що призводить до перегрівання тіла.
Найчастішими причинами підвищення температури тіла у дітей є респіраторно-вірусні захворювання, кишкові токсико-інфекції, тепловий удар тощо. Загалом, підвищення температури тіла — це наслідок запального процесу чи перегріву.
Гіпертермія буває «біла» та «червона».
Червона більш сприятлива, краще піддається лікуванню навіть використовуючи лише фізичні методи охолодження. При червоній гарячці дитина червона, розширені судини, їй жарко, вона пітніє, кінцівки, так само як і тіло, гарячі.
Біла більш складна, гірше лікується. При білій гарячці більша ймовірність виникнення судом.
Дитину знобить, кінцівки холодні та бліді (наслідок спазмування судин).
Отже, лікування.
Розпочнемо з червоної гарячки.
Як не дивно, при червоній гарячці дитину необхідно РОЗКРИТИ, а не навпаки. Існує думка, що якщо хворіє дитина, треба задраяти всі вікна та двері, а також вкрити дитину 3-ма, а краще 8-ма покривалами. Бо коли холодно мамі — вона одягає дитину). Часто підвищення температури тіла виникає саме внаслідок надмірної материнської турботи, тобто внаслідок перегріву. Отже, дитину треба розкрити, відкрити вікно для провітрювання. Найбільше від високої температури тіла страждає мозок, тому голову, а також магістральні судини (шию, пах, під пахвами) необхідно охолодити. Тобто прикласти туди гіпотермічні пластирі чи пляшки з прохолодною водою. Дитину можна обтирати водою.
З білою гарячкою все важче. В кінцівках спазмовані судини, які не віддають тепла. Перше і найважливіше — це мозок. Не дайте йому перегрітися. Охолоджуємо голову або пластирами гіпотермічними, або мокрим рушником. Судини в кінцівках необхідно розширити – для цього дитину зігріваємо, тобто накриваємо. На жаль, білу гарячку найчастіше треба лікувати медикаментозно. Розписувати що і як не буду, так як не медики препаратів не використовують.
А тепер про рівні температур. Всі знають, що внаслідок підвищення температури тіла у дітей іноді виникають судоми. Нічого страшного в судомах немає, але якщо вже були судоми, треба звернутися до невролога. Задача батьків – не допустити судом. Отже, якщо дитина схильна до судом, тобто в неї вже був такий випадок, то максимальний рівень температури тіла 37.5С.
Якщо ж дитина абсолютно нормально переносить підвищення температури тіла, судом в неї ніколи не виникало, то її максимальний рівень визначається її самопочуттям.
Пам’ятайте, що гіпертермія — це добре! При 38С припиняється розмноження вірусів, при 39 – вони взагалі гинуть.
Ніколи в дитячій практиці не можна використовувати Аспірин, Німесил, Найз, Німезгезик і тд.
Весь цивілізований світ в боротьбі з гарячками використовує лише Парацетамол (Панадол, Цефекон, Ефералган і тд) та Ібупрофен (Нурофен, Ібуфен). Про дози і шляхи введення можете дізнатися ТУТ!
Гіпотермічний пластир ТУТ!

АВТОР:Вус Ярослав