Гіпертермія

Гіпертермія — стан, при якому температура тіла людини вища за 37°С. Вона виникає, коли утворене в організмі тепло не встигає виходити за його межі, що призводить до перегрівання тіла.

  • Найпоширенішими причинами гіпертермії є тепловий удар. Це гостре підвищення температури, викликане впливом надмірного тепла  або поєднанням тепла та вологості, що пригнічує механізми регулювання температури.
  • Рідко гіпертермія є побічним ефектом деяких лікарських засобів, особливо тих, які впливають на центральну нервову систему.
  • Злоякісна гіпертермія є рідкісним ускладненням деяких типів загальної анестезії.

Причиною ж лихоманки (гарячки, англ. fever) може бути великий ряд медичних станів, найпоширенішою причиною яких є вірусні чи бактеріальні хвороби. Найчастішою причиною лихоманки у дітей є ГРВІ.

Основні правила лікування лихоманки у дітей.

-Регулярно провітрюйте приміщення.

-Відпочивайте якомога більше.

-Охолоджуйте та зволожуйте повітря ( t- 18-20 , вологість — 50%-60% ).

-Дітей з гарячкою не потрібно роздягати чи вдягати занадто тепло. Дитині має бути комфортно. Регулярно змінюйте вологу білизну.

-Дотримуйтесь достатнього питного режиму. Регулярно пропонуйте Вашій дитині пиття (якщо дитина перебуває на грудному годуванні, найкращий напій — грудне молоко).

-Основний метод контролю над температурою —  призначення антипіретичних препаратів, таких як парацетамол та ібупрофен. Парацетамол – 10-15мг/кг (разова). Добова максимальна доза-60 мг/кг. Ібупрофен 5-10 мг/кг, з максимальною добовою дозою до 30мг/кг.

А тепер про рівні температур. Всі знають, що внаслідок підвищення температури тіла у дітей іноді виникають судоми. Нічого страшного в судомах немає, але якщо вже були судоми, треба звернутися до невролога. Задача батьків – не допустити судом. Отже, якщо дитина схильна до судом, тобто в неї вже був такий випадок, то максимальний рівень температури тіла 37.5С.
Якщо ж дитина абсолютно нормально переносить підвищення температури тіла, судом в неї ніколи не виникало, то її максимальний рівень визначається її самопочуттям.
Пам’ятайте, що гіпертермія — це добре! При 38С припиняється розмноження вірусів, при 39 – вони взагалі гинуть.
Ніколи в дитячій практиці не можна використовувати Аспірин, Німесил, Найз, Німезгезик і тд.
Весь цивілізований світ в боротьбі з гарячками використовує лише Парацетамол (Панадол, Цефекон, Ефералган і тд) та Ібупрофен (Нурофен, Ібуфен). Про дози і шляхи введення можете дізнатися ТУТ!
Гіпотермічний пластир ТУТ!

АВТОР:Вус Ярослав