Утоплення

288974475473

Що робити при утопленні?
Думок існує багато: перевернути через коліно, тримати за ноги і трусити, як бобер качати дрезину (згинати руки і ноги) і тд. То що ж цього вірно? Відповідь проста — нічого!!!
Утоплення — це перекриття дихальних шляхів водою чи якоюсь іншою рідиною, мулом, багном. Смерть у разі утоплення може настати протягом 1-3 хвилин внаслідок припинення надходження до легень кисню, що називають асфіксією (задухою). Можлива й миттєва зупинка серця. Це може статися в результаті раптової дії холоду при падінні у воду, а також при потраплянні до верхніх дихальних шляхів навіть невеликої кількості води.
Отже, чому не ефективно перевертати людину чи класти через коліно? Переважна кількість утоплень це — так звані «сухі утоплення». Стан, при якому людина втопилася, але в легенях немає води. Цікаво, правда? Такий стан виникає внаслідок потрапляння на голосові зв’язки або на вагус холодної чи брудної води, після чого одразу ж змикаються голосові зв’язки. І все. Води в легенях немає, але людина дихати не може, бо дихальні шляхи перекриті.
Коли перевернути людину догори дригом, вода таки буде витікати, але звідки? Відповідаю — зі шлунка!!! А в шлунку вона нам не заважає.
Будь-яке сухе утоплення з часом стає мокрим. Це можливо у двох випадках.
1. Ви людину врятували — потім відбувається набряк легень, тому навіть після успішного порятунку — в лікарню.
2. Спазм, зупинка дихання. Людина йде на дно, смерть, зв’язки розслабляються і — все, утоплення мокре.
Отже, яка правильна тактика???
Тактика доволі проста.
1. Ніколи не кидаємося на людину, яка кричить, що тоне. Якщо кричить — значить не тоне. Людина, якій не вистачає кисню, на крик витрачати сили не буде!
І навіть якщо ви побачили, що людина вже дійсно потроху йде під воду — НЕ КИДАЙТЕСЯ НА НЕЇ!!! Бо підете туди удвох. Навіть якщо ви супер плавець. Дочекайтеся, поки людина втратить свідомість, а вже тоді кидайтеся до неї. Або ж киньте до людини щось, що плаває, — круг, пляшка і тд.
2. ПАМ ЯТАЙТЕ ПРО ТРАВМУ ШИЙНОГО ВІДДІЛУ ХРЕБТА!!! Про це я вже розповідав у попередніх випусках, читайте!
3. Дістали людину з води, фіксуємо голову, перевірка свідомості, дихання, і за відсутності — 5 штучних вдохів, перевірка дихання і, якщо, не відновилося — серцево-легенева реанімація. Періодично, коли в ротовій порожнині накопичилась піна, переверніть пацієнта на бік і очистіть ротову порожнину, продовжуйте реанімацію.
Реанімація повинна проводитися на твердій і рівній поверхні. В культурних країнах на пляжах є спеціальні дошки. Дошки, пляшки, чи, може, книжки під грудний відділ.

АВТОР:Вус Ярослав