Укуси собак

2463fb322d39

 

До собак прирівнюємо і вовків, і лисичок, і коників і  навіть їжачків.
Найбільша небезпека укусів  —  кровотечі та інфікування.
Про боротьбу з кровотечами дещо пізніше, а зараз поговоримо про інфікування.
Найбільш небезпечні інфекційні агенти при укусі тварин — сказ і правець.
Сказ (водобоязнь, гідрофобія) — гостре вірусне інфекційне захворювання людини і теплокровних тварин, яке виявляється в специфічному ураженні центральної нервової системи, яке у людей та більшості вищих тварин закінчується смертельно.

Праве́ць (лат. Tetanus) — гостре інфекційне захворювання, що уражає нервову систему, викликає тонічні і тетанічні судоми скелетних м’язових волокон, що ведуть до асфіксії. Має надзвичайно високу летальність. Збудником захворювання є анаеробна спороутворююча паличка Clostridium tetani. Правець може виникнути після будь-яких травм з пошкодженням шкірних покривів та слизових оболонок, забруднених спорами збудника.

Отже і те, і інше призводить до смерті.
Зверну одразу вашу увагу на те, що інкубаційний період сказу становить від 1 місяця до 2-х років. Тобто людина, яку 2 роки тому вкусив котик — може раптово померти. ЛІКУВАННЯ СКАЗУ НЕ ІСНУЄ!

Ваші дії при укусі тваринки.
1. Зупинка кровотечі.
2. Колись рану промивали розчином господарського мила, — зараз сенсу в цьому немає. Можна для промивання використати Бетадин.
3. Найважливіше. Одразу їхати до лікаря-інфекціоніста. З великою вірогідністю вам необхідно робити щеплення від сказу, причому якомога скоріше!!! На сьогодні це 3 уколи в плече. Не 40 в живіт, а всього 6 у плече. Єдиний мінус, а може і плюс — після цих вакцин рік не можна вживати алкоголь та потрібно сидіти на дієті.
4. Правець — після укусу вам обов’язково введуть правцевий анатоксин.

Якщо ж укус був неглибокий, ви рану обробили, залишилися вдома, бо собачка ваша і ви за нею спостерігаєте і вона вакцинована від СКАЗУ  то вам необхідно знати перші ознаки правцю: слабкість, дратівливість, головний біль, посмикування м’язів у ділянці рани, оніміння нижньої щелепи.

При виявленні таких симптомів — миттю в лікарню!

Друзі, подивіться фото і зрозумійте нарешті — СОБАК, ЯКІ НЕ КУСАЮТЬ, НЕ ІСНУЄ!!!! А ті, хто вигулює собак без намордника, повинні нести суворе покарання!

images (8) images (7)

 

АВТОР:Вус Ярослав