Джгут САТ

     Турнікет C-A-T — це медичний засіб для зупинки кровотечі. Компактний і легкий, але в той же час надійний і міцний, турнікет повністю зупиняє потік артеріальної кровотечі в екстреній ситуації. Розшифровується абревіатура досить легко: Combat-Application-Tourniquet, або ж Турнікет-Бойового-Застосування (Турнікет-Для-Застосування-В-Бою). Через те, що в англійській мові слово cat перекладається як кішка, американці часто жартівливо називають турнікет С-А-Т «котячим», а фірма-виробник вибрала котячу фігурку в якості логотипу.

     С-А-Т є найяскравішим представником військових джгутів. Він запобігає крововтраті, перекриваючи канал виходу крові шляхом здійснення тиску на постраждалу кінцівку. Його виняткова надійність забезпечується за рахунок використання саморегульованої системи натягу і стійкою до ривків пряжкою. Завдяки фірмовому кріпленню Windlass Clip турнікет С-А-Т можна використовувати навіть однією рукою, що робить його придатним для пораненого бійця.

     C-A-T турнікет виготовляється в США компанією «Асоціація Рятувальників США» (North American Rescue) і є офіційним медичним засобом армії США. Більш того — він пройшов численні випробування і схвалений Інститутом хірургічних досліджень армії США (U.S. Army’s Institute of Surgical Research) як засіб, який довів свою 100% ефективність при зупинці кровотечі кінцівок.

 

     Виготовлений турнікет C-А-Т з 800 denyer nylon — міцного, стійкого до зносу і стирання матеріалу. На відміну від звичайних медичних джгутів, порвати які можна будь-яким необережним рухом, турнікет С-А-Т практично неможливо порвати. Важить він всього 59 грам і в згорнутому стані поміщається в кулак, а в розгорнутому має розміри 90х4 см, що робить його однією з найбільш компактних моделей на ринку. Застосовувати його гранично просто: достатньо лише надіти, затягнути тугіше важіль і закріпити від прослизання. Робиться це всього за 3 кроки, що дозволяє зупинити кров протягом буквально кількох десятків секунд!

     Випускається турнікет С-А-Т в трьох видах: чорний маскувальний і непоказний, для поліції, армії і спецслужб; помаранчевий — яскравий і привертає увагу, для медиків і лікарів швидкої допомоги; і синій — тренувальний, для практикантів (студентів мед.вузів) або стажистів в польовій медицині.