Внутрішньокістковий доступ B.I.G.

B.I.G. — це шприц-пістолет для внутрішньокісткової інфузії. Він використовується при зупинці кровообігу (серцево-легеневій реанімації),  геморагічному чи анафілактичному шокові та інших серйозних пошкодженнях.
Абревіатура розшифровується як Bone Injection Gun — пістолет для внутрішньокісткових ін’єкцій.

Призначення:
Використовується при  екстрених ситуаціях, що загрожують життю, коли доступ до судин надзвичайно важливий, а загальноприйняті форми доступу недоступні. В основному це відбувається при серйозних станах, таких як зупинка кровообігу, велика крововтрата, сильні опіки, множинні травми або судомний напад. У таких ситуаціях використання периферійних вен може бути неможливим. Це загрожує незворотними порушеннями здоров’я або (в гіршому випадку) смертю пацієнта.

На допомогу приходить Bone Injection Gun — він застосовується в якості альтернативи внутрішньовенного доступу (напр.. для термінової постановки В / В системи). Його використовують для канюлізаціі губчастих кісток, отримання доступу до судин з метою доставки медичних рідин і лікарських препаратів в організм потерпілого.

Шприц-пістолет B.I.G. також застосовують при  геморагічному або анафілактичному шоці, або для проведення невідкладної анестезії чи інших схожих дій, що вимагають швидкого внутрішньосудинного доступу через кістковий мозок (кісткову тканину).

Форм-фактор і пристрій:
Шприц-пістолет B.I.G. виконаний у форм-факторі аплікатора (пластикового циліндра з розширенням  для підхвату рукою) з пружинно-спусковим механізмом всередині. Всередині захисного корпуса прихована металева голка з вмонтованим катетером. Її використовують для пробиття доступу безпосередньо до кістки і створенні можливості внутрішньокістковій інфузії.

Принцип дії:
Як  випливає з його назви, B.I.G. — це інструмент для отримання внутрікісткового доступу. Він дозволяє отримати практично миттєвий доступ до кровоносної системи і створити внутрішньокісткову інфузію — досить лише притиснути його до потрібного місця кінцівки і «спустити курок».

Якщо перебільшувати, то шприц-пістолет B.I.G. можна назвати «відбійним молотком» або «кувалдою». При натисканні на ручку Б.І.Г. — спрацьовує ударний механізм, і прихована всередині голка «вистрілює назовні», пробиваючи м’які тканини і проникаючи в кінцівку. Голка настільки міцна, що легко входить в кістку (в мозкову частину). Витягнувши заглушку, голку використовують як катетер для введення в організм потерпілого необхідних рідин або ін’єкцій. Вони миттєво надходять до мозку, тим самим виводячи пораненого з критичної ситуації.

За рахунок швидкості введення голки пацієнт практично не відчуває болю, що вигідно відрізняє шприц-пістолет від традиційних мед.інструментів. Також, за рахунок точного позиціонування, розмір ранки від введення чужорідного тіла в кістку зводиться до мінімуму (ніякого свердління не потрібно).

Особливості:
— Допомагає здійснити інфузію менш, ніж за 60 секунд
— Може застосовуватися для переливання крові або ін’єкцій медикаметозних рідин
— Безпечний для медика (відсутній прямий контакт з кров’ю потерпілого)

Рекомендована глибина занурення в кістку:
Prox. Tibia / Humeral Head (Проксимальний або дистальний відділ великогомілкової кістки або головка плечової кістки) 2.5 см

Medial Malleolus (Медійна (внутрішня) кісточка) 2 см
Distal Radius (Дистальний радіус (зап’ястя)) 1.5 см

Основне призначення: Шприц пістолет B.I.G. використовується в екстрених ситуаціях в якості інструменту для внутрішньокісткового доступу

Габарити (в запакованому вигляді): 16 х 7 см
Розміри (в розпакованому вигляді): 13 х 5 см
Вага (з упаковкою): 87 грам

Виробник: PerSys Medical