Алергічні реакції, укуси бджіл.

Багато друзів запитувало мене: «Що робити, якщо десь на природі дитину вкусило щось схоже на осу, бджолу і тд.?» Справді, такі ситуації виникають досить часто, іноді навіть закінчуються летально внаслідок виникнення алергічних реакцій.

Всім відомо, що таке алергії. Наведу я вам класифікацію по-простому, не книжкову. Отже, алергічні реакції можна розділити на декілька підтипів:

  1. Загальні алергічні реакції з проявами на шкірі (кропив’янка).
  2. Місцева алергічна реакція (в місці контакту з алергеном).
  3. Алергічна реакція по типу набряку Квінке.
  4. Анафілактичний шок.

Отже, найбільше нас цікавлять алергічні реакції 2,3,4, адже загальні алергічні реакції з проявами на шкірі не несуть загрози для життя.

Одразу хочу вам повідомити, що місцева алергічна реакція може переходити в алергічну реакцію по типу набряку Квінке, і та, в свою чергу, в анафілактичний шок.

Що ж таке місцева алергічна реакція?  Це біль в місці укусу, набряк, почервоніння, виникнення свербежу.

Алергічна реакція по типу набряку Квінке – набряк обличчя та шиї, що може супроводжуватися набряком дихальних шляхів.

Анафілактичний шок – стрімке зниження артеріального тиску у відповідь на контакт з алергеном. Часто закінчується летально.

Отже, що робити при укусі комахи?

  1. За наявності жала – видаляємо його.
  2. На місце укусу прикладаємо холод.
  3. При виникненні місцевих алергічних реакцій – направляємося до лікарні, і в дорозі розпочинаємо лікування. Перше, що необхідно спожити – антигістамінний препарат – Едем, Цитрин, Димедрол, Супрастин і тд, якщо ж пацієнт — дитина, то необхідно використати Едем сироп: вік 6-11 МІСЯЦІВ 2 мл сиропу, 1-5 років 2,5 мл сиропу, 6 -11 років 5 мл сиропу.
  4. При виникненні набряку Квінке – виконуємо пункт 3, а також – для дорослих – 12 мг дексаметазону, для дітей – свічка Ректодельт.
  5. При виникненні анафілактичного шоку – виклик швидкої та серцево-легенева реанімація.

Часто ці комахи жалять в язик — люди рідко дивляться, що пхають до рота. В такій ситуації лікування по тій самій схемі, якщо відчуваєте задуху – починаємо з п.3. Але перед п.3 дайте дитині морозива, і холод буде боротися з набряком.

Якщо ви вважаєте, що у вас немає алергії на укуси комах чи на щось інше, то я б не радив вам бути такими впевненими! Алергічні реакції виникають як на 3й, так і на 567й контакт, отже алергічна реакція можлива у кожного і на будь-що.

АВТОР:Вус Ярослав