Алергічні реакції, укуси бджіл.

Алергія — змінена чутливість організму до чужорідних речовин, що вводяться повторно.
Всім відомо, що таке алергія. Наведу я вам класифікацію по-простому, не книжкову. Отже, алергічні реакції можна розділити на декілька підтипів:
1. Загальні алергічні реакції з проявами на шкірі (кропив’янка).
2. Місцева алергічна реакція ( місце контакту з алергеном).
3. Алергічна реакція по типу набряку Квінке.
4. Анафілактичний шок.
Отже, найбільше нас цікавлять алергічні реакції 3,4, адже загальні алергічні реакції з проявами на шкірі, та місцеві алергічні реакції не несуть загрози для життя, але місцева алергічна реакція може переходити в алергічну реакцію по типу набряку Квінке, і та, в свою чергу, в анафілактичний шок.
Загальна алергічна реакція з проявами на шкірі (кропив’янка) — це алергічна реакція, що характеризується висипаннями по всьому тілу, які схожі на опіки від кропиви.
Місцева алергічна реакція — це біль в місці укусу, набряк, почервоніння, виникнення свербежу.
Алергічна реакція по типу набряку Квінке характеризується набряком обличчя та шиї, що може супроводжуватися набряком дихальних шляхів.
Анафілактичний шок – стрімке зниження артеріального тиску у відповідь на контакт з алергеном. Часто закінчується летально.
Отже, що робити при укусі комахи (оса, бджола)?
1.За наявності жала – видаляємо його.
2.На місце укусу прикладаємо холод.
3.При виникненні місцевих алергічних реакцій – розпочинаємо лікування. Перше, що необхідно спожити – антигістамінний препарат – Едем, Цитрин, Димедрол, Супрастин і тд, якщо ж пацієнт — дитина, то рекомендовано використати сироп.
4.При виникненні набряку Квінке – виконуємо пункт 3, а також – свічка Ректодельт та  госпіталізація.
5.При виникненні анафілактичного шоку – виклик швидкої медичної допомоги, використання Епіпену, контроль стану пацієнта.
Часто ці комахи жалять в язик. У такій ситуації лікування по тій самій схемі, але якщо відчуваєте задуху, то розпочинаємо з третього пункту і госпіталізація до лікувального закладу.
Але перед третім пунктом дайте дитині морозива, таким чином холод буде місцево боротися з набряком.
Якщо ви вважаєте, що у вас немає алергії на укуси комах чи на щось інше, то я б не радив вам бути такими впевненими. Алергічні реакції виникають як на 3й, так і на 567й контакт, отже алергічна реакція можлива у кожного і на будь-що.

АВТОР:Вус Ярослав