Алергічні реакції, укуси бджіл.

Алергія — змінена чутливість організму  до чужорідних речовин  що вводяться повторно.

Всім відомо, що таке алергії. Наведу я вам класифікацію по-простому, не книжкову. Отже, алергічні реакції можна розділити на декілька підтипів:

  1. Загальні алергічні реакції з проявами на шкірі (кропив’янка).
  2. Місцева алергічна реакція (в місці контакту з алергеном).
  3. Алергічна реакція по типу набряку Квінке.
  4. Анафілактичний шок.

Отже, найбільше нас цікавлять алергічні реакції 3,4, адже загальні алергічні реакції з проявами на шкірі, та місцеві алергічні реакції не несуть загрози для життя, але місцева алергічна реакція може переходити в алергічну реакцію по типу набряку Квінке, і та, в свою чергу, в анафілактичний шок.

Загальна алергічна реакція з проявами на шкірі (кропив’янка) — це алергічна реакція що характеризується висипаннями по всьому тілу, які схожі на опіки від кропиви.

Місцева алергічна реакція — це біль в місці укусу, набряк, почервоніння, виникнення свербежу.

Алергічна реакція по типу набряку Квінке – набряк обличчя та шиї, що може супроводжуватися набряком дихальних шляхів.

Анафілактичний шок – стрімке зниження артеріального тиску у відповідь на контакт з алергеном. Часто закінчується летально.

Отже, що робити при укусі комахи (оса, бджола)?

  1. За наявності жала – видаляємо його.
  2. На місце укусу прикладаємо холод.
  3. При виникненні місцевих алергічних реакцій – розпочинаємо лікування. Перше, що необхідно спожити – антигістамінний препарат – Едем, Цитрин, Димедрол, Супрастин і тд, якщо ж пацієнт — дитина, то рекомендовано використати  сироп.
  4. При виникненні набряку Квінке – виконуємо пункт 3, а також – свічка Ректодельт та госпіталізація.
  5. При виникненні анафілактичного шоку – виклик швидкої, контроль стану пацієнта.

Часто ці комахи жалять в язик. В такій ситуації лікування по тій самій схемі, якщо відчуваєте задуху – починаємо з третього пункту і  госпіталізуємося. Але перед третім пунктом дайте дитині морозива, і холод буде боротися з набряком.

Якщо ви вважаєте, що у вас немає алергії на укуси комах чи на щось інше, то я б не радив вам бути такими впевненими. Алергічні реакції виникають як на 3й, так і на 567й контакт, отже алергічна реакція можлива у кожного і на будь-що.

АВТОР:Вус Ярослав