Про QuikClot

84c6f7c10572Перше покоління QuikClot — це всесвітньо відомий гранульований порошок QuikClot Granular (QuikClot Granules). Випускався в білих, зелених і жовтих 100 грамових упаковках. З’явився в продажу в 2002 році як кровоспинний продукт миттєвої дії для будь-яких видів кровотеч. В якості активного компоненту в першому поколінні використовується мінерал Цеоліт (Zeolite) — натуральний інертний природний мінерал. Цеоліт застосовується в багатьох галузях промисловості: переважно для зменшення вологості. Цеоліт так само може бути і штучний.
Ключовою особливістю Zeolite є здатність покривати більшу площу при невеликій кількості матеріалу. Одна чайна ложка Zeolite дозволяє покрити тонким слоєм місцевість розмірами з футбольне поле. Саме завдяки даній особливості Quikclot з цеолітом настільки ефективний в зупинці кровотечі — він ніби стягує поверхневий шар крові плівкою, не даючи ій далі розтікатися
Відповідно завдяки своїм унікальним здібностям зупиняти будь-який тип кровотечі в лічені секунди, Quikclot в порошку швидко здобув всесвітню популярність. Аналогів, на той час, не існувало. Отримавши схвалення від уряду США і пройшовши серію тестів, Квіклот в гранулах почали поставляти в армію США.
У 2008 році перше покоління Quikclot було знято з виробництва. Знайти і купити можна тільки з чиїхось старих запасів (термін придатності яких яких уже давно минув).

Метод роботи і принцип кровозупинки Квіклота на цеоліті:
— Zeolite здатний активувати тромбоцити та ущільнювати вже активовані тромбоцити, з їх допомогою утворюючи гемостатичний «затор», який зупиняє кровотечу
— Zeolite впливає на природну здатність людини до згортання крові, активуючи білок в самому початку проникнення. Це дозволяє прискорити реакцію згортання і утворювати більш щільні згустки крові для прискорення первинного загоєння.
— Zeolite поглинає воду з крові, внаслідок чого залишаються лише великі скупчення кров’яних клітин і концентровані білкові компоненти. Це дозволяє прискорити процес згортання крові.
Разом з цим є два великих недоліки:
— З продуктом важко працювати в екстримальних умовах: порошок здувається вітром, вимивається з рани, забруднюється.
— При неправильному використанні, при його контакті з водою або кров’ю відбувається старт екзотермічної реакції, яка призведе до опіків як у пацієнта, так і у рятівника.
Отже під час використання Квіклоту в порошку відбувається хімічна реакція з виділенням великої кількості тепла, іноді до точки кипіння (100 градусів за Цельсієм), що створює глибокий опік.

1d804f5a57da.jpg

84c6f7c10572.jpg

8162f5a33361.jpg

f905f7bc310e.jpg

68949602206f.jpg


4ba3ddb49ce6Друге покоління QuikClot називалося Zeolite «Beanbag» («сумка для бобів»).Основна відмінність полягала в тому, що шар активної речовини (Цеоліт)прокладався між декількома шарами абсорбуючої тканини (наприклад бинта), що дозволяло отримати своєрідний «гірчичник».

На зміну великодисперсному порошку з цеоліту, який використовувася в 1-му поколінні Quikclot, прийшли дрібні (2мм) котушки, запаковані в пористу хірургічну сітку. Це зробило Quikclot 2-го покоління схожим на гіпсувальний бинт – просто додай води і він затвердне,тим самим зупинивши кровотечу. Почав вироблятися Quikclot 2-го покоління в 2006 році, а на ринок вийшов у 2008.
Переваги Квіклота «гірчичника» (Zeolite «Beanbag»):
— В ролі основного активного компоненту використовується той самий мінерал Цеоліт (Zeolite), що і в 1-му поколінні (натуральний інертний природний мінерал з величезною кровозупинною здатністю), проте, він проходить іншу обробку і має іншу формулу.
— На відміну від першого покоління (гранульований порошок з цеоліту), у другому використовується нове покоління гранул цеоліту, гідрованих водою, що зводить до мінімуму можливість екзотермічної реакції, і як наслідок опіків.
— Бинт-пов’язка набагато зручніша у використанні ніж порошок
Види продукції QuikClot 2-го покоління:
Вся продукція 2-го покоління квіклот між собою практично не відрізняється. Єдина різниця — в розмірах і у вазі. В основному типорозмірів всього два: 25 і 50 грам.
Всього випускається 4 види 2-го покоління Quikclot:
QuikClot 1st Response
Так званий «медичний» квіклот. Випускається у вигляді «гірчичників» з 25 і 50 г. цеоліту. У вільному продажу майже немає. Як правило, продається в коробках по 3-5 штук.
QuikClot Sport
Так званий «домашній» квіклот. Назва говорить сама за себе — даний вид позиціонується для приватного використання, наприклад для травм на спортивному полі.
У продажу присутній повсюдно. Випускається у вигляді «гірчичників» у 25 грам (8.89 см * 7.62 см) і 50 грам (12.7 см * 12.7 см). Підходить більше для домашнього чи вуличного використання.
QuikClot Sport Silver
Ще один «домашній» Квіклот. Є повною копією звичайного Квіклот Спорт, але вже трохи вдосконаленою. Слово Silver (срібло) у назві незпроста: Квіклот Спорт Сілвер має сильні антимікробні властивості через нанесення на покриття іонів срібла. Завдяки цьому покриттю, Quikclot Sport Silver перешкоджає розмноженню бактерій і шкідливих мікроорганізмів, що дуже важливо, якщо до лікарні необхідно добиратися довгий час. Це робить його куди більш придатним для вуличного і польового використання, де є шанс занести інфекцію в рану. Випускається також у вигляді «гірчичників» по 25 і 50 грам.
QuikClot ACS +
Так званий «військовий» Квіклот. Спочатку випускався як ACS (упаковка з чорною смугою), потім оновився до ACS + (упаковка з синьою смугою). Абревіатура розшифровується просто: ACS = Advanced Clotting System, що в перекладі звучить як «Удосконалена система згортання (крові)», або «Передова система коагуляції». ACS +, відповідно, «ЩЕ більш вдосконалена».
Випускається у вигляді «гірчичника» з 100 г. цеоліту. Чудово підходить для бойових дій, екстремальних ситуацій. Призначений для сильних і рясних кровотеч.

84da4ae6a048

534a1687c428

523593610603

23de52d81281


1c2e73414c9d

     Після успіху і неймовірного попиту на 1 і 2 покоління, виробникові Quikclot було дано замовлення на розробку нового поліпшеного кровоспинного засобу для армії США. Вимоги були прості: більш висока ефективність, ніж у перших двох поколінь, і більш високий рівень безпеки при використанні «в полі».
Так з’явилося на світ третє покоління QuikClot, що працює зовсім за іншими принципами, ніж перші два. Назва препарату говорить сама за себе: Kaolin Impregnated Gauze, що перекладається як «Бинти просочені каоліном».
Третє покоління Quikclot це просочені коаліном бинти. Цим вдалося досягти відразу декількох плюсів:
По-перше, покращився контакт з раною, що дозволило зупиняти кров більш ефективно.
По-друге, при розчиненні в рідку форму і гідруванні водою кровоспинний склад став повністю безпечним і можливості отримати опік немає.
По-третє, зменшилися розміри і товщина Квіклота, що виявилося дуже корисним для спецзагонів — тепер, займаючи стільки ж місця, скільки і раніше, вони могли покласти вдвічі більше Quikclot у свої польові аптечки.
Основний діючий компонент Quikclot 3-го покоління — мінерал Каолін (Kaolin).
Основна відмінність третього покоління полягає в тому, що замість цеоліту використовується нова речовина Каолін (Kaolin).
Природний інертний мінерал Каолін давно відомий своїми властивостями по згортанню крові. Каолін не містить рослинних протеїнів чи протеїнів тварин, а також хітозану (chitozan) або тромбіну (trombine), а значить не може викликати алергічної реакції.
У медичних препаратах Quikclot Каолін вперше почали використовувати в квітні 2008 року, коли Інститут Медичних Досліджень Військово-Морських Сил США оголосив про успішне застосування похідних каолінітів-алюмосилікатних мінералів для вимочування перев’язувальних засобів (а саме, бинтів Квіклот). Фармакологічно каолін обволікає і абсорбує.
Принцип роботи: як Quikclot зупиняє кров?
При контакті Каоліну з кров’ю негайно ініціюється кровозупинний процес шляхом активації 12 фактору крові (згортає). Ця реакція веде до перетворення 12 фактора в 11 фактор, тобто перетворення речовини prekallikrein в Kallikrein. Prekallikrein (також відомий як фактор Флетчера, Fletcher factor) — це білок плазми крові, що є попередником плазмової речовини kallikrein, що циркулює в крові. Він розщеплюється в активну форму ферменту для активації XII фактора згортання крові і ініціює початок власної коагуляції. В цілому, 12 фактор згортання крові може активувати prekallikrein і без каоліну, проте з каоліном реакція проходить набагато швидше й активніше. Активація 12 і 11 факторів дозволяє запустити подальший кровозупинний механізм.
Види продукції Quikclot 3-го покоління.
Quikclot 3-го покоління випускається в 10 видах. В продажу купити можна лише декілька з них, всі інші, як правило, продаються коробками або оптом для державних медичних установ.
Quikclot Combat Gauze
Назва говорить сама за себе: «Квіклот-бойовий-бинт», або ж «бинт для використання в бою». М’який білий стерильний бинт, згорнутий рулоном, просочений розчином каоліну, шириною 7.62 сантиметри, довжиною 3.64 метра. Є першим продуктом третього покоління, що побачив світ, через що отримав найбільше поширення.
QuikclotCG3
Використовується в армії, постачається в якості компонента Індивідуальних Солдатських аптечок (IFAK). Відсутня рентген-смужка.
Quikclot Combat Gauze Z-fold
Майже повний аналог Combat Gauze. На відміну від звичайного Combat Gauze, не згорнутий рулоном, а складений гармошкою для зручності використання. Дана форма зручна і має відразу кілька плюсів: наприклад, крім швидкого накладення на рану вона дозволяє економити місце. Упаковка Quikclot Combat Gauze Z-fold плоска (чого не скажеш про звичайний Combat Gauze).
Також існує Quikclot Combat Gauze LE — версія збільшеного розміру — XL (Extra Large), ширина якої 10.16 м.(довжина — стандартні 3.64 метра). Інші назви — Large Edition (більш широка версія) або Law Enforcement (Поліцейська версія). Випускається в чорній упаковці, зустрічається рідше і продається дорожче звичайних версій.
QuikClot TraumaPad
Аналог Combat Gauze, але вже не у вигляді бинта, а у вигляді повноцінної пов’язки що тисне. Це багатошарове полотно розмірами 30 см * 30 см.
Застосовується в основному в армійських польових шпиталях для місцевого застосування. Присутня рентген-смужка.
Quikclot 2 × 2 і Quikclot 4 × 4
Квіклот 2х2 і Квіклот 4х4 — це продовження сімейства Quikclot Sport з другого покоління. Розрізняються розмірами: 2 * 2 дюйми, і 4 * 4, замінивши «гірчичники» другого покоління. Постачаються, як правило, в коробках по 5-10 штук, в роздрібному продажі зустрічаються рідко. В основному використовується фельдшерами швидкої допомоги та лікарями в лікарнях і госпіталях. На відміну від Cobat Gauze – присутня рентген-смужка, що робить їх придатними для повноцінного медично-хірургічного використання.
Quikclot 2 × 2
Квіклот 2х2 — це квадратний бинтик-накладка розмірами 5.08 см * 5.08 см. Більше підходить для малих \ середніх пошкоджень для домашнього використання.
Quikclot 4 × 4
Квіклот 4х4 — це той самий 2х2, тільки в 2 рази більше. Розміри 10.16 см * 10.16 см. Більше підходить для середніх пошкоджень для домашнього використання.
QuikClot Nosebleed Rx Hemostatic Dressing
Аналог Quikclot 2х2, розмірами 5.08 см * 5.08 см. Застосовується для екстреної зупинки кровотечі з носа.
QuikClot Interventional Hemostatic Bandage
Це багатошаровий стерильний гідрофільний бинт, просочений каоліном. Розмірами 3.81 см * 3.81см * 12.7 см. В комплекті також 3М Tegaderm липка пов’язка (наклеюється зверху замість пластиру). Використовує технологію зтиснення трубчастими матеріалами. Застосовується зовнішньо як засіб для стиснення, для локального контролю над зовнішнішньою кровотечею з судин після катетерів.
QuikClot Radial Hemostatic Bandage
Аналог Interventional Hemostatic Bandage. Це гідрофільний бинт, згорнутий маленьким рулоном, з спеціальними кріпленнями для поліпшеного тиску на рану. Є лауреатом численних медичних премій і предметом багатьох медичних досліджень. Дозволяє отримати доступ до променевої артерії через шкіру. Дозволяє досягти гемостазу через 15 хвилин після застосування. Застосовується зовнішньо як засіб для стиснення \ прикладання тиску, для локального управління і контролю над зовнішньою кровотечею з судин і катетерів.
QuikClot Tonsil Sponge Hemostatic Sponges
Quikclot Sponge — це єдиний у світі гемостатик в тампонах, що представляє собою кульки діаметром 2.54см.Призначений для зупинки кровотечі з глибоких проникаючих ран, для зупинки внутрішньої кровотечі.
Використовується переважно під час оперативних втручань.

3f01fe295671

30d74a10d684

cac7f750f9fc

64dea58387f5

3750f3b31468

5cccc54bdbfc

771dfac21217

3c3f9025aea5

7931964475d7

f216c8aa9582


9172222a44f9

Отже, опіки міг викликати негідрований цеоліт, що міститься в першому поколінні QuikClot, але його виробництво було припинено в 2008 році. 2-ге та 3-тє покоління QuikClot не спричиняють опіків.
Стосовно алергічних реакцій – не було відзначено жодного випадку, так як каолін не є наркотичною речовиною, або речовиною тваринного \ людського походження. Хоча я не виключаю таку можливість. Виробники зазначають, що 24-годинне перебування QuikClot в рані не спричиняє додаткових ускладнень. Але не потрібно забувати що QuikClot не розсмоктується.
QuikClot досить легко витягується з рани і не ламається, не рветься, не кришиться.
Що важливо у зберіганні QuikClot – дотримання герметичності упаковки, та мінімізація перебування упаковки під прямими сонячними променями. Перепади температур переносить добре. Також відомо, що QuikClot, в якого закінчився термін придатності ефективний ще близько 2-х років. Закрита упаковка має термін придатності в 3 роки

Використати залишки розпакованого QuikClot можна, але ефективність набагато нижча, і крім того, збільшується ризик інфекційного ураження рани. Тому не рекомендую.
QuikClot має сертифікат FDA (Food and Drug Administration) (Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (США)). Номер сертифіката 510 (k) — k072474.

АВТОР:Вус Ярослав