Про Celox

Т6783be829839і, кому цікавий лише «готовий продукт», можуть відразу перегорнути дану інформаційну статтю до самого низу, до абзацу «Види Celox». Ну а ми почнемо з самого початку.
Історія виникнення Celox.
Після чергового підрахунку статистики поранених і вбитих в бойових зіткненнях перед компанією амбітних вчених була поставлена мета: створити універсальний коагулянт (кровоспинний засіб), який можна буде залишати в рані на тривалий час — наприклад, якщо евакуація потерпілого затруднена або неможлиа. Саме такий препарат був потрібний військовим для аптечок і військово-польової медицини.
Після багатьох випробувань за основу вирішили взяти хітозан — спеціальний матеріал природного походження, що володіє багатьма корисними властивостями. Опорна точка була знайдена і пішов процес розробки.
Розробку препарату Celox очолив Тім Еванс — відомий морський біолог. Основні дослідження проводилися в Bainbridge Island, WA (США), а потім проект був переданий компанії MedTrade Products Ltd (Crewe, Англія), яка і підвела кінцевий продукт під комерційну основу.
Спочатку Селокс позиціонувався як медзасіб для польових медиків — він проходив тестування під час бойових дій в Афганістані та Іраку, де допоміг врятувати безліч життів.
Безліч досліджень і коректувань і Celox проходить сертифікацію як медичний засіб. Він відповідає всім стандартам ISO 13485 і вимогам FDA (Міністерство Харчових продуктів і медикаментів США) відповідно до системи норм GMP.
З жовтня 2006 року, отримавши всі необхідні дозволи і зареєструвавши торгову марку, а також запатентувавши назву, CeloxTM вийшов на відкритий ринок як окрема комерційна гілка продукції.
На відміну від Квіклота (Quikclot), про який я розповідав раніше, у Селокса є свої особливості, про які я розповім нижче.
Celox зроблений на основі хітозану, природного полісахариду, що має надзвичайну особливість: випадково не вичищені залишки повністю розкладаються кров’ю на звичайні ферменти і перетворюються в речовини, які є в організмі. Це означає, що Celox абсолютно безпечний навіть якщо залишати його в рані.сел
Для того, щоб зрозуміти, як працює Селокс, розповім детально про його основний компонент: хітозан. Креветки, краби та інші ракоподібні мають міцні панцири. Основною складовою панцирів ракоподібних є хітин. Хітин — один з найбільш поширених в природі полісахаридів. Він не розчиняється у воді, стійкий до розбавлених кислот, лугів, спирту та інших органічних розчинників.
Хітин укріплений карбоновим з’єднанням — ацилом, тому міцний. Якщо відокремити ацил — отримаємо хітозан, — це одна з похідних хітину.
Іншими словами, основний компонент Celox — це природний полімер, що витягують з панцирів креветок. Нагадаю що розробник Селокса морський біолог.
У медицині хітозан широко використовується в таких продуктах, як бинти, дієтичні добавки та косметичні засоби. Цінується Хітозан завдяки своім антимікробним властивостям та здатності поглинати біологічні рідини (у тому числі кров). Більше того — він має перевагу в порівнянні з хітином, оскільки розчинний у воді. Це означає, що хітозан може всмоктуватися організмом і допомагати регенерації тканин: на його основі навіть були створені хірургічні шовні матеріали, що розсмоктуються, типу кетгут.
Хітозан, що використовується в Celox був штучно посилений для поліпшення багатьох його властивостей. В результаті з’явився дуже ефективний продукт. Великі клінічні дослідження показали, що він не викликає алергічної реакції або відторгнення.
«Ми використовуємо особливий сорт хітозану у виробництві Celox. Це багаторазово очищені похідні панцирів креветки, що мешкає в чистих водах Північного Льодовитого океану. »(С) Celox Group.
У рамках роботи над відповідністю до американських стандартів, Селокс був перевірений на людях з гіперчутливістю на креветки і рибу. Жоден з учасників дослідження не показав позитивної реакції, тобто не було зафіксовано жодного випадку алергічної реакції або реакції відторгнення відторгнення.
Який у Celox принцип роботи?
Принцип роботи Celox досить складно пояснити на пальцях. Він має особливі сорбційні властивості, за рахунок чого витягує плазму на себе. При цьому він не змішується з кров’ю і не потрапляє в судини.
Більше того — його основний компонент є натуральним полісахаридом. Він розщеплюється в організмі потерпілого до мономерів (найпростіших базисних цукрів глюкозаміну і N-ацетилглюкозаміну) і всмоктується за допомогою лізоциму — природного людського ферменту, який присутній в сльозах, слині і слизі.
Це означає, що Селокс повністю і без шкоди засвоюється людським організмом, не впливаючи на природне загоєння рани і не уповільнюючи регенерацію. У ході клінічних досліджень Селокс, рани гоїлися первинним натягом, а рубці формувалися звичайні, що свідчить про відсутність цитопатогенного ефекту.
Як Celox зупиняє кров?
Процес досить простий: при контакті з кров’ю частинки Celox починають активно «вбирати» в себе рідину. За лічені секунди вони набухають і склеюються в єдину желеподібну масу, утворюючи єдиний щільний згусток.
Кровоспинний ефект досягається шляхом зв’язування позитивно-заряджених гранул Селокс з негативно зарядженими еритроцитами. По суті, Celox працює шляхом одночасного впливу на еритроцити (червоні клітини крові) і на рідини в крові, шляхом змішування і «склеювання» їх між собою, щоб в результаті отримати псевдо згусток.
Celox не впливає на природний процес згортання крові і не запускає його, — він лише згортає ту кров, з якою безпосередньо вступає в контакт.
Отже, Селокс не використовує мінералів або нано частинок, таких як смектит або каолін, які залишаються в організмі людини до тих пір, поки не будуть видалені.

Переваги Celox перед іншими кровоспинними засобами.
Celox має кілька плюсів, що дозволяють виробникові позиціювати продукцію як унікальну, здатну працювати навіть в екстремальних умовах.
1. Celox здатний згортати кров навіть в умовах гіпотермії. сильна втрата крові спричиняє гіпотермію, що зменшує шанси на швидке згортання крові. У ході лабораторних тестувань було доведено, що Celox зупиняє кров навіть при її надзвичайно низькій температурі (18 + C).
2. Celox здатний згортати кров навіть за наявності в ній антиагрегантів та антикоагулянтів (аспірину, варфарину, гепарину)

Антиагреганти і антикоагулянти — це речовини, що уповільнюють згортання крові. Зважаючи на їхній різний принцип впливу вони мають схожий ефект: сильно ускладнюють зупинку кровотечі. Гемостатики на мінеральній основі зупиняють кров за рахунок прискорення частини природного кровозупинного каскаду. Цей підхід може бути менш ефективним, якщо частина каскаду не функціонує нормально (знаходиться під впливом антикоагулянтів і антиагрегантів). Селокс позбавлений цього недоліку, тому функціонує незалежно від природних процесів зупинки крові.
Антиагреганти інгібують агрегацію тромбоцитів і еритроцитів і зменшують їх здатність до склеювання і прилипання (адгезії) до ендотелію кров’яних судин. Знижуючи поверхневий натяг мембран еритроцитів, вони полегшують їх деформування при проходженні через капіляри і покращують плинність крові. Застосовують їх для попередження утворення післяопераційних тромбів (згустків крові) і аналогічних випадках.
Антикоагулянти, зокрема Варфарин і Гепарин — це спеціальні лікарські засоби, що також володіють антитромботичною дією, тобто уповільнюють згортання крові.
Гепарин — «ліки» з тієї ж опери. Гепарин є часто вживаним в медицині антикоагулянтом і використовується для зменшення здатності крові до згортання і для запобігання утворення шкідливих кров’яних згустків в судинах. Наприклад він використовується під час тих операцій, де пацієнт повинен тривалий час залишатися нерухомим (блокує антитромбін, який є природним інгібітором активованих факторів згортання крові).
Гемостопи на мінеральній основі менш ефективно зупиняють кров у людей, які регулярно приймають Аспірин і схожі преппарати, тому за рахунок присутності ліків в організмі природній кровоспинний каскад трохи порушений (доведено дослідженнями CDC / NCHS (National Center for Health Statistics, Національного центру статистики охорони здоров’я США).
У ході лабораторних тестів з використанням Celox було доведено, що він ефективно зупиняє кров навіть при прийомі пацієнтами атикоагулянтів описаних вище і навіть при наявності в крові антиагрегантів. Наприклад, при використанні Celox кров, що знаходиться під впливом кумарину, згорталася в десятки разів швидше. Це означає, що Селокс працює навіть при спробах «скасувати» його дію незалежно від того, які ліки приймав пацієнт (аспірин, гепарин та інші).

3. Сelox продовжує функціонувати навіть при змішуванні з рясною кількістю крові.

4. Celox є засобом що розсмоктується в тканинах і не генерує тепло
Celox безпечний для пацієнта, навіть якщо залишати його без нагляду в рані. Він повністю розкладеться на полісахариди за наступні 24 години.
Celox не генерує тепла і не викликає опіків. При використанні Целокса температура в рані підвищується менше, ніж на 1 градус, тобто термічного або хімічного опіку не відбувається.

Види Celox
Всього існує 14 видів Селокса: 5 з них є основними, загального користування, а 9 залишилися — додатковими, специфічними (рідко зустрічаються у продажу).
Основні:
Селокс у гранулах (Селокс в порошку, 2 різних види), Селокс-А (Аплікатор) і Селокс бинт (2 різних види). Додаткові: ще один вид Селокс в гранулах, ще 2 види Селокс бинта, Селокс для Носа (для кровотеч із носа) і 3 види Селокс у вигляді пов’язок-накладок. Розглянемо все це детальніше.

Основні види Celox :
1) Celox Granules (Celox Pouches) — Гранули Селоксселгранули
Порошкове фасування — це основний і базовий вид продукту. Гранули Селокс — це первісна форма гемостатичного засобу, що лежить в основі всіх інших видів препарату.
Випускається у вигляді упаковок на 15 і на 35 грам білого (європейська) і чорно-зеленого (американська версія) кольору.
селогранулиОсобливості:
— Форм-фактор: гранули (порошок)
— Можна засипати як в рану, так і поверх або навколо неї
— Підходить для будь-яких видів ран, універсальний
Використовувати гранули Селокс досить просто — достатньо лише насипати їх у рану, безпосередньо в зону кровотечі і гарненько притиснути.
Розмір упаковки 15г: 5 * 95 * 140 мм
Розмір упаковки 35г: 5 * 125 * 170 мм
2) Celox-A (Celox «Accelerated» deployment system, Celox Applicator)- Аплікатор Селокс.селоксА1
Celox-A являє собою гібрид шприца і кожуха для введення тампона, що містить всередині гранули Селокс. Він використовується для доставки кровоспинного засобу до безпосереднього джерела кровотечі при проникаючих пораненнях.селоксА
Особливості:
— 6г гранул Селокс в апплікаторі
— Форм-фактор аплікатора (гібрид шприца і тампона)
— Можна просовувати в рану (проникаючий отвір)
Розмір упаковки: 15 * 100 * 230 мм
3) Celox Gauze (Celox Roll Gauze, Celox Z-fold Gauze) — Бинт Селоксселоксгаузе
Celox Марля — це Селокс у вигляді бинта. Це щільне нетканне (віскозне) полотно, повністю покрите кровозупиняючим складом (розчином гранул Селокса).
Випускається у двох видах: традиційним «круглим» бинтом в рулоні і плоским бинтом, складеним гармошкою на манер букви Z.
І той, і інший — це ідеальний засіб перев’язки ран з великими кровотечами. Celox бинт може легко, безпечно і ефективно зупинити небезпечні для життя кровотечі на будь-якій частині тіла. Полотно добре зберігає свою структуру під тиском, що забезпечує додаткову абсорбцію рідини і стійкий гемостаз.
Використання круглого рулону і рулону гармошкою дещо відрізняється: перший зручніше обмотувати поверх або навколо рани, а другий — запихати всередину. Незважаючи на різну довжину (3 метри у рулоні і 1,5 метра у гармошці), ефективність одинакова: обидва містять по 8 грам гранул селокс.
Розмір упаковки бинта рулоном: 45 * 110 * 180 мм
Розмір упаковки бинта Z: 138 * 115 * 20 мм
Довжина бинта рулоном: 3000 * 75 мм (3 метри на 7,5 см)
Довжина бинта Z: 1500 * 75 мм (1,5 метри на 7,5 см)
Додаткові види Celox (дуже рідко зустрічаються):
1) Celox Home (Celox First Aid)селфірстафд
Celox Home (Celox First Aid) — це ще один вид гранул. Маленькі компактні пакети по 2 грами, загальною кількістю 10 штук, упаковані в плоску упаковку. Підходять для всіх тих ситуацій, де можна використовувати порошковий вид Селокса. Розрахований для домашнього користування: невеликі ранки, побутові порізи та інше. На відміну від великих упаковок на 15 і 35 грам більше підходить цивільним особам: в повсякденності рідко трапляються великі травми.
Гранульований Celox можна засипати як прямо в рану, так і поверх неї. Більше того — при незначному пораненні можна насипати гранули на бинт або пов’язку, які в свою чергу обернути навколо рани для прискорення зупинки кровотечі.
Розміри упаковки: 145 * 115 * 10 мм
2) Celox Nosebleed Dressing — Селокс для носових кровотеч.селокснос
Це єдиний у своєму роді гемостатик для носових кровотеч. Він використовується для зупинки кровотечі з носа. Постачається в компактній пластиковій коробочці з клямкою, всередині якої знаходиться 5 індивідуальних пакетиків з препаратом.
По суті, є тим самим, що і Селокс у вигляді бинта: нетканне полотно, просочене розчином кровоспинних гранул.
3) Celox USA Gauze (Celox Military Gauze, Celox Military Z-fold Gauze, Celox Civilian Gauze)
У США випускається 3 види бинта — на один більше, ніж у Європі.
Перший бинт — Celox Military Gauze , тобто «селокс бинт, військова версія». По суті це звичайний круглий бинт Селокс (рулоном). Від згаданого вище Європейського нічим не відрізняється — всі характеристики ті ж.
Другий бинт, марля Celox Military Z-fold Gauze — вже трохи цікавіша. Начебто це все той же z-бинт, — але ні. Його довжина становить 3 метри, тобто є ідентичною бинту в рулоні і в 2 рази більшою, ніж у згадуваній вище європейській версії.
Третій і останній вид американського бинта Celox Civilian Gauze «Селокс бинт цивільна версія». Є звичайним круглим бинтом в рулоні компактних розмірів: довжина вполовину коротша (1,5 м), ніж у військової версії.
4) Celox Rapid — Селокс Рапідцелрапід1
Celox-R, він же — Celox Rapid — це один з різновидів Z -бинта. При ідентичних габаритах є найбільш «потужним» кровоспинним засобом з усієї лінійки перев’язувальних засобів Celox. Він містить 9 грам гранул Селокса замість традиційних восьми у Z бинта.
Більше того — гранули не звичайні, а Чіто-R версії, нібито більш ефективні.серрапід
Останнім плюсом є те, що сам бинт в Рапід версії складений трохи щільніше, ніж у звичайній Z-версії. Це дозволяє запхати більше відрізків «гармошки» в рану за менший час. Розміри самого бинта такі ж, як у європейського: 1,5 метри в довжину і 7,5 см шириною.селоксрапід
5) Celox Ribbon (Celox Ribbon, Celox Rapid Ribbon)
Celox Стрічка, він же — Celox Швидка Стрічка — це продовження сімейства Рапід. У спробах охопити якомога більший ринок збуту, виробники Селоксу вирішили випустити саму компактну версію свого гемостатику: для невидимого носіння.
По суті це той же самий Рапід, але урізаний втричі: ширина Селокс Ріббон складає всього 1 дюйм (2,5 сантиметра) при тій же довжині (1,5 метра). Бинт вийшов вузьким, але довгими, схожим на стрічку. Містить 3 гр. «поліпшених» гранул Селокс (Чіто-R) на поверхні полотна.
6) Celox Pad (Celox Gauze Pad (Celox First Aid Pad), Celox 4×4 EMS Pad, Celox 8×8 EMS Pad (Celox Multi-Pad))
Селокс у вигляді пов’язки-накладки. За формою чимось схоже на Селокс бинт, але вже інших габаритів: коротша і ширша. Випускається в трьох різних видах: одному цивiльному і двох службових.
ЕМС Пад 4 на 4 містить в упаковці два квадратні «відрізка» полотна Селокс розмірами 10 * 10 сантиметрів і підходить для «економічного» використання — коли травма у потерпілого не дуже серйозна.селоксемс
ЕМС Пад 8 на 8 — вже більше універсальна модель. В упаковці міститься полотно розмірами 20 * 20 сантиметрів, розділене лініями згортання на 4 квадрата (кожен на 10 * 10 см). При великих пораненнях використовується все полотно цілком — або закриваючи широку площу рани, або запихаючи у вузьке поранення або накриваючи його зверху декількома шарами для більшої щільності. У випадку невеликих пошкоджень від полотна можна відірвати один з відрізків 10 * 10 і використовувати тільки його, залишивши залишився для інших ран.
Рідкісні види Celox — оптові або вже не зустрічаються в продажі (зняті з виробництва):
Celox Industrial — це ще один різновид Селокс Гранул. Спочатку випускався для оптових поставок на підприємства з великою постійною витратою гранул – медзаклади, тощо.
Пакетик на 25 грам гранул.
Celox Pro (Селокс Про) — це серія, яка призначалася для використання професіоналами (медиками). Випускалася в основному для оптових поставок в заклади охорони здоров’я.селпро
Пакетики на 4 грами гранул або пов’язка-накладка 10 * 10 сантиметрів (4 * 4 дюйма).
Celox Veterinary — ветеринарна версія Селокс. Є копією лінійки First Aid (для побутового та домашнього використання) з переробленими етикетками. Застосовується у тваринній сфері для лікування звіряток: на іподромах, тощо. Від «цивільних» Селоксів нічим не відрізняється крім назви. Випускається у вигляді пакету на 15 грам гранул і пов’язки 8х8 «(20 на 20 см).
Використовується для зупинки кровотеч при пологах (у коней та ін.), загоєння порізів, відкритих переломах та інших травмах.
З 2014 року Селокс зберігати можна 4 роки а не 3, як було раніше.

АВТОР:Вус Ярослав