Зміїні укуси

8380661ad256Існує безліч міфів про надання допомоги після зустрічі зі змією. Але насправді, як завжди, ніхто не знає що робити. Тому опишу вам що варто робити а що ні.
Змії бувають різні — отруйні та неотруйні.
Отже якщо вас вкусила змія, — і ви бачите червону пляму — вам щастить, але якщо в центрі цієї червоної плями дві чи одна червона цяточка капілярної кровотечі (одна — бо змії теж страждають на карієс)))) — то  вам не пощастило.images (17)
Міф 1. Відсмоктати. Всі, не думаючи, завжди кричать що треба висмоктати отруту з рани. А тепер подумайте, де найкраще відбувається всмоктування наприклад лікарських препаратів? Куди лікар дає вам таблетку, щоб вона швидше подіяла? Куди ми кладемо нітрогліцерин? Правильно, під язик!!! саме туди і потрапить отрута, яку ви висмоктали з рани! І матимемо 2 трупи. І ще одне але, — зуби що несуть отруйні речовини, зазвичай довжиною близько 1 см, з такої глибини ви нічого не висмокчете)
Міф 2. Розрізати — зуби що несуть отруйні речовини, зазвичай довжиною близько 1 см, тобто розріз має бути реально більше 1 см глибиною — тобто ви легко переріжете звязки, нерви і судини.
Міф 3. Джгут. Якщо накласти джгут на кінцівку, — життя врятуємо, а кінцівку ні(
Концентрація отрути в кінцівці буде максимальною, і це її вб’є.
Міф 4. Подорожник. Ну тут ясно )
Міф 5. Видавлювати. Глибина 1 см — що ви витиснете??? Таким масажем тільки збільшимо притік крові до рани, а, відповідно, збільшиться і відтік, а за ним і швидкість потрапляння отрути в організм.
Отже що робити???)
Все просто.
1. Пацієнта вкладаємо і заспокоюємо. Дивимося за його станом.
2. Кінцівку в яку вкусила змійка — легко імобілізуємо — щоб зменшити її рухомість, тим самим зменшуємо швидкість потрапляння отрути в організм.
3. Даємо пацієнту пити багато-багато води. При можливості ставимо крапельницю.
4. Максимально швидко доставляємо пацієнта в лікарню.
Запам ятайте — пацієнт лежить, не ходить, не бігає.
Ні джгутів, ні відсосів)
Бережіть себе!

АВТОР:Вус Ярослав