Обструкція дихальних шляхів

b43fe42485dfСьогодні декілька слів про обструкцію дихальних шляхів, — тобто про їхнє перекриття стороннім тілом (в народі цей стан називають  вдавився).
Обструкція буває повна і неповна.
Неповна — людина кашляє, говорить і дихає. І все що треба зробити — нахилити людину, щоб дихальні шляхи були направлені ротом донизу, саме так сила тяжіння буде допомогати викашляти стороннє тіло. Якщо ж ви будете СТУКАТИ ПО СПИНІ — бо всі так роблять — ви тільки заштовхаєте стороннє тіло глибше!!!!! Неможна стукати по спині!!!!
Обструкція повна — біда, людина не кашляє, не говорить, не дихає. До втрати свідомості 30 — 40 с.
Відповідно діяти треба максимально швидко.
1. Стаємо збоку пацієнта, підтримуємо його однією рукою, а іншою вистукуємо стороннє тіло ударами між лопатки, сила ударів кожного разу має збільшуватися. Робимо таких 5 ударів. Якшо це не ефективно — переходимо до всім відомого прийому Хеймліха, — стаємо позаду пацієнта, свою ногу ставимо між його ногами, знаходимо пупок, на 2 пальці вище пупка ставимо свій кулак, який обнімаємо своєю другою рукою, відхиляємо свою голову в бік, щоб під час прийому рятувальник не отримав травм, розводимо лікті, — і з макимальною силою тиснемо руками на пацієнта у напрямку свого підборіддя.
Таким чином рятувальник тисне на діафрагму, і стороннє тіло виштовхується залишковим об’ємом повітря, що завжди є в наших легенях.
Звісно на словах розказувати прийоми — це неефективний метод навчання, все це треба відпрацьовувати, і я, з радістю, вам допоможу.
Шановні батьки, саме такі чудові іграшки як КІБЕР КУБ і призводять до обструкції. Не купуйте це  своїм дітям.
Прості речі рятують життя.

АВТОР:Вус Ярослав