Харчові отруєння

ea9bd260ecf2Загалом, — отруєння бувають різними — харчові, інгаляційні, контактні тощо. Сьогодні тільки про харчові отруєння, так як одразу багато інформації не сприймається.
Отже харчові отруєння можна поділити на хімічні та біологічні.
Розпочнемо з біологічних. Спершу розглянемо найбільш небезпечні для людини.
1. Холера — це гостра інфекційна антропонозна хвороба, яку спричинюють холерні вібріони, має фекально-оральний механізм зараження, нерідко характеризується розвитком тяжкої діареї, яка супроводжується значними порушеннями водно-іонного обміну, зневодненням організму, розладами гемодинаміки.
Найчастіше зараження відбувається з брудною водою.
Штука страшна і навіть смертельна. При її виникненні обов’язково і максимально швидко потрібно госпіталізуватися до стаціонару. Які її ознаки? — блювання і пронос які не зупиняються. Особливість проносу — він схожий на рисовий відвар — тобто білий і слизовий. За добу з людини може вийти до 30л води. Тому зневоднення наступає дуже швидко, саме від нього і помирають люди.
2. Ботулізм — це гостре токсико-інфекційне захворювання, що спричинюється переважно дією токсину Clostridium botulinum, і характеризується міоплегією та офтальмоплегією, парезом кишечника, розладами вегетативної інервації, при тяжкому перебігу — бульбарним синдромом і гострою дихальною недостатністю.
Зараження відбувається при споживанні консерв.shaurma-final
Небезпека ботулізму в тому що його важко діагностувати, так як блювання і проносу майже ніколи не буває.
Які ж тоді симптоми? — м’язова слабкість і втома, погіршення зору і галюцинації, сухість у роті, порушення ковтання ну і зупинка дихання.
Від прояву перших ознак до смерті — від 1 години до 2-х днів. Діагноз встановити важко, так як симптоми неоднозначні.
Важливий анамнез — споживання консерв.
3. Сальмонельоз — для дорослого не дуже небезпечно, — для дитини — небезпечно, так як малеча дуже любить швидко зневоднюватися.
Де знайти сальмонелу — яйця. Гусячі яйця інфіковані на 100%, курячі на 50% . Сальмонелла живе не в самому яєчку, а на його поверхні, отже перед споживанням яйця в будь-якому вигляді, його треба змити водою.
Ознаки захворювання — блювання, пронос, головний біль, нудота.
Наче все так само як і при інших отруєннях, але є одне але, — пронос зеленого кольору і має такий запах, що ваші очі випадуть самі, а також навіть ваші сусіди знатимуть що у вас щось не гаразд)))))
При такому стані дитина потребує госпіталізації, дорослий може лікуватися вдома.
4. Отруєння блідою поганкою — тут нема про що говорити — 100% летальність. Дітям достатньо облизати пальчики якими вони тримали цей чудо-гриб. Тому гуляючи з дітьми в лісі — будьте уважні, тому що 100% летальність.
Інші харчові отруєння не такі небезпечні для людини, тому я розповім короткий алгоритм лікування вдома.
Отже погамали шаурму на вокзалі, приїхали додому і відчули нудоту, головний біль і тд.
Перше що необхідно зробити — промити шлунок. УВАГА — МАРГАНЕЦЬ ВИКОРИСТОВУВАТИ НЕМОЖНА!!!!! ЗАБОРОНЕНО!!!!!!!! Техніка промивання — п’єте воду (діти — фіз. розчин), кип’ячену, кімнатної температури, до тих пір, поки не булькатиме у горлі), йдете до золотого унітазу і робите БЕ. Коли робите БЕ — закривайте ніс, щоб блювотні маси не потрапили до гайморових пазух. І промиваєте шлунок до тих пір, поки ви не будете бекати чистою водою.
Друге — безліч токсинів залишилося в складках вашого шлунку, і їх треба зібрати. Чим це зробити? — правильно — ВУГІЛЛЯМ НЕБАЖАНО!!!!(сорбекс, біле вугілля — це те саме чорне вугілля) 21 століття — Ентеросгель, а краще — АТОКСИЛ- зв ‘язує на себе токсини і виводить з організму.
Третє — після прийому сорбентів необхідно відновити ваш електролітний баланс, — з блюванням чи проносом людина втрачає багато К, Na і тд. Відновлюємо РЕГІДРОНОМ. 1 пакет — на 1 літр води. За першу годину мусите випити перший літр, а потім кожні наступні 4 години ще по літру до нормалізації самопочуття.
Ну і звісно якщо у вас пронос — непогано б промити кишечник, — клізмою, — все те саме що і промивання шлунку — тіко з другої сторони.
Якщо ж ви випили якусь хімічну речовину і відчули опік в ротовій порожнині чи стравоході — не промивайте шлунок!!!! — це необхідно робити через зонд — ідьте в лікарню вам там промиють.
Наче все коротко і зрозуміло розписав, навіть без сарказму. Будуть питання — питайте.

СМАЧНОГО!!!!300px-Shaurma1

АВТОР:Вус Ярослав