Утоплення

288974475473Отже що робити при утопленні?
Думок існує багато — перевернути через коліно, тримати за ноги і трусити, як бобер качати дрезину (згинати руки і ноги) і тд. То що ж цього вірно? Відповідь проста — нічого!!!!!
Утоплення — це перекриття дихальних шляхів водою чи якоюсь іншою рідиною, мулом, багном. Смерть у разі утоплення може настати протягом 1-3 хвилин внаслідок припинення надходження до легень кисню, що називають асфіксією (задухою). Можлива й миттєва зупинка серця. Це може статися в результаті раптової дії холоду при падінні у воду, а також при потраплянні до верхніх дихальних шляхів навіть невеликої кількості води.
Отже чому не ефективно перевертати людину чи класти через коліно? — Переважна кількість утоплень це, так звані, — «сухі утоплення». Стан при якому людина втопилася, але в легенях немає води. Цікаво, правда? Такий стан виникає внаслідок потрапляння на голосові звязки або на вагус холодної чи брудної води, після чого одразу ж змикаються голосові звязки. І все. Води в легенях немає, але людина дихати не може, бо дихальні шляхи перекриті.
Перевертаючи людину догори дригом вода таки буде витікати, але звідки? Відповідаю — зі шлунка!!! а в шлунку вона нам не заважає.
Будь-яке сухе утоплення з часом стає мокрим. Це можливо в двох випадках.
1. Ви людину врятували — потім відбувається набряк легень, тому навіть після успішного порятунку — в лікарню.
2. Спазм, зупинка дихання. Людинка йде на дно, смерть, звязки рзслабляються і все, утоплення мокре.
Отже яка правильна тактика???
Тактика доволі проста.
1. Ніколи не кидаємося на людину яка кричить що тоне. Якщо кричить — значить не тоне. Людина якій не вистачає кисню, на крик витрачати сили не буде!
І навіть якщо ви побачили що людика вже дійсно потрохи йде під воду — НЕ КИДАЙТЕСЯ НА НЕЇ!!!! бо підете туди вдвох. Навіть якщо ви супер плавець. Дочекайтеся поки людина втратить свідомість, а вже тоді кидайтеся до неї. Або ж киньте до людини щось, що плаває, — круг, пляшка і тд.
2. ПАМ ЯТАЙТЕ ПРО ТРАВМУ ШИЙНОГО ВІДДІЛУ ХРЕБТА!!! Про це я вже розповідав в попередніх випусках, читайте!
3. Дістали людину з води, фіксуємо голову, перевірка свідомості, дихання, і за відсутності — серцево-легенева реанімація.  Періодично,коли в ротовій порожнині накопичилась піна, переверніть пацієнта на бік і очистіть ротову порожнину, і продовжуйте реанімацію.
Реанімація повинна проводитися на твердій і рівній поверхні. В культурних країнах на пляжах є спеціальні дошки, але ми ж некультурна країна, — тому викручуйтеся самі. Дошки, пляшки, чи може книжки під грудний відділ.

АВТОР:Вус Ярослав