Укуси собак

2463fb322d39До собак прирівнюємо і вовків і лисичок і коників і тд) навіть їжачків.
Чим найбільш небезпечні укуси  —  кровотечі і інфікування.
Про боротьбу з кровотечами дещо пізніше, отже тепер про інфікування.
Найбільш небезпечні інфекційні агенти при укусі тварин — сказ і правець.
Сказ (водобоязнь, гідрофобія) — гостре вірусне інфекційне захворювання людини і теплокровних тварин, яке виявляється в специфічному ураженні центральної нервової системи, що у людей та більшості вищих тварин закінчується смертельно.

Праве́ць (лат. Tetanus) — гостре інфекційне захворювання, що уражає нервову систему, викликає тонічні і тетанічні судоми скелетних м’язових волокон, що ведуть до асфіксії. Має надзвичайно високу летальність. Збудником захворювання є анаеробна спороутворююча паличка Clostridium tetani. Правець може виникнути після будь-яких травм з пошкодженням шкірних покривів та слизових оболонок, забруднених спорами збудника.

Отже і те і інше призводить до смерті.
Зверну одразу вашу увагу на те, що інкубаційний період сказу становить від 1 місяця до 2-х років. Тобто людина яку 2 роки тому вкусив котик — може раптово померти. ЛІКУВАННЯ СКАЗУ НЕ ІСНУЄ!

Ваші дії при укусі тваринки.
1. Зупинка кровотечі.
2. Колись рану промивали розчином господарського мила, — зараз сенсу в цьому немає. Можна для промивання використати Бетадин.
3. Найважливіше. Якщо тваринка вам відома, чи ви можете її зловити — спостерігайте за нею 10 днів. Якщо протягом 10 днів тваринка не померла — то Вам непотрібно робити щеплення від сказу. Якщо ж за 10 днів тваринка померла то ви інфікрвані. І вам необхідно робити щеплення від сказу, причому якомога скоріше!!! На сьогодні це 6 уколів в плече, не 40 в живіт, а всього 6 в плече. Єдиний мінус, а може і плюс — після цих вакцин рік неможна вживати алкоголь та потрібно сидіти на дієті.
4. Правець — після укусу вам обов’язково введуть правцевий анатоксин.

Якщо ж укус був неглибокий, ви рану обробили, залишилися вдома бо собачка ваша, і ви за нею спостерігаєте, то вам необхідно знати перші ознаки правцю. Це слабкість, дратівливість, головний біль,  посмикування м’язів в ділянці рани, оніміння нижньої щелепи. При виявленні таких симптомів — миттю в лікарню!

Друзі подивіться фото і зрозумійте нарешті — СОБАК ЯКІ НЕ КУСАЮТЬ НЕ ІСНУЄ!!!! А ті хто вигулює собак без намордника — повинні нести сурове покарання!

images (8) images (7)

 

АВТОР:Вус Ярослав