Алергічні реакції, укуси бджіл, тощо

Багато друзів запитувало мене, — що робити якщо десь на природі дитину вкусило щось схоже на осу, бджолу і тд.) Справді такі ситуації виникають досить часто, іноді навіть закінчуються летально внаслідок виникнення алергічних реакцій.
Всім відомо що таке алергії. Наведу я вам класифікацію, так по простому, не книжкову. Отже алергічні реакції можна розділити на декілька підтипів:
1. Загальні алергічні реакції з проявами на шкірі (кропив’янка).
2. Місцева алергічна реакція (в місці контакту з алергеном).
3. Алергічна реакція по типу набряку Квінке.
4. Анафілактичний шок.
Отже найбільше нас цікавлять алергічні реакції 2,3,4, адже загальні алергічні реакції з проявами на шкірі не несуть загрози для життя.
Одразу хочу вам повідомити, що місцева алергічна реакція може переходити в алергічну реакцію по типу набряку Квінке, і та, в свою чергу, в анафілактичний шок.
Що ж таке місцева алергічна реакція – це біль в місці укусу, набряк, почервоніння, виникнення свербежу.
Алергічна реакція по типу набряку Квінке – набряк обличчя та шиї, що може супроводжуватися набряком дихальних шляхів.
Анафілактичний шок – стрімке зниження артеріального тиску у відповідь на контакт з алергеном. Часто закінчується летально.
Отже що робити при укусі комахи?
1. За наявності жала – видаляємо його.
2. На місце укусу прикладаємо холод.
3. При виникненні місцевих алергічних реакцій – направляємося до лікарні, і в дорозі розпочинаємо лікування. Перше що необхідно спожити – антигістамінний препарат – Едем, Цитрин, Димедрол, Супрастин і тд, якщо ж пацієнт дитина, то необхідно використати Едем сироп — вік 6 — 11 МІСЯЦІВ 2 мл сиропу, 1 — 5 років 2,5 мл сиропу, 6 — 11 років 5 мл сиропу.
4. При виникненні набряку Квінке – виконуємо пункт 3, а також – для дорослих – 12 мг дексаметазону, для дітей – свічка Ректодельт.
5. При виникненні анафілактичного шоку – виклик швидкої та серцево-легенева реанімація.
Часто ці комахи кусають за язик, люди рідко дивляться що пхають до рота. В такій ситуації лікування по тій самій схемі, — відчуваєте задуху – починаємо з п.3. Але перед п.3 дайте дитині морозива, і холод буде боротися з набряком.
Якщо ви вважаєте що у вас немає алергії на укуси комах, чи на щось інше – то я б не радив вам бути такими впевненими! Алергічні реакції виникають як і на 3 так і на 567 контакт, отже алергічна реакція можлива у кожного і на будь-що.

АВТОР:Вус Ярослав